PETROL OFİSİ'NDEN YAKIT EMNİYET SİSTEMİTürkiye’de ilk kez Petrol Ofisi’nin sunduğu Yakıt Emniyet Sistemi ile artık LPG’de deneme yanılma dönemi bitti! Avrupa standartlarının üzerinde ürün kalitesine sahip POGaz, Petrol Ofisi istasyonlarındaki güvenli altyapı ve otomasyon sistemi sayesinde 7/24 kontrol edilir ve periyodik olarak test edilir. POGaz'ın ürün kalitesi terminalden aracınıza dolum yapılana kadar Petrol Ofisi uzmanlığı ile korunur.

Yakıt Emniyet sistemi kapsamında POGaz’ın ürün kalitesi ve istasyonlarımızdaki LPG ile ilgili süreçler bağımsız ve akredite kuruluşlar tarafından denetlenir. Bu yüzden POGaz kullandığınızda aracınızda LPG kaynaklı arıza yaşamazsınız ve ekstra bakım masrafları ile karşılaşmazsınız.

OTOGAZ

Yılda 400.000 tonun üzerinde ithalat ile otogaz tüketicilerine kesintisiz ikmal
2006 yılında LPG dağıtıcı lisansını alan Petrol Ofisi, PO/Gaz markası ile müşterilerine 1350’den fazla satış noktasından Avrupa Birliği Standartları’nın üzerinde kaliteli yakıt ve hizmet sunmaktadır.
 
PO/Gaz Hep Zirvede Kullanan her 10 kişiden 9’unun tavsiye ettiği marka
PO/Gaz, Türkiye otogaz pazarında en yüksek pazar payına sahip şirketler arasında yer alarak en çok tercih edilen markalar arasında konumlanmıştır. Bu sebeple bağımsız kuruluşlarca yapılan araştırmalarda çıkan sonuca göre; PO/Gaz kullanan her 10 kişiden 9’u PO/Gaz’ı tavsiye etmektedir.
 
Yüksek Ürün Kalitesi
Ürün ve hizmet süreçlerinde kalite, tam kontrol, maksimum güvenlik PO/Gaz markalı otogaz ürünü, tüketicilerin güvenliği ve emniyeti için Avrupa otogaz standardı olan TS EN589 standardına uygun olarak satışa sunulur. Ayrıca istasyonlardaki LPG sistemleri TS 11939, TS 1446, TS 1449 standartlarının yanı sıra, ilgili teknik ve yasal düzenlemelere uygun olarak kurulmakta ve denetlenmektedir. PO/Gaz’ın yüksek ürün kalitesi ve güvenli istasyon altyapısı, Petrol Ofisi güvencesiyle garanti altına alınmaktadır. Her istasyonda kurulu otomasyon sistemleri ile tankerlerin yolda izlenmesinden, istasyonlara gaz dolumlarına, hangi plakalı araca hangi hizmet görevlisinin dolum yaptığından, bayilerin tank seviyelerine kadar 7/24 kaliteyi korumaya yönelik kontroller yapılarak, kritik noktalarda uyarı veren alarm sistemleri ile olası bir aksilik durumunda anlık müdahale ve durdurmalarla PO/Gaz’ın ürün kalitesinin sürekli üstün seviyede olması garanti altına alınır PO/Gaz kullanan tüketiciler, düzenli yapılan pompa ölçümleri ve ürün kalite analizleri sayesinde sürekli yüksek kalitede ve doğru miktarda ürün teslim alırlar. Bu konular, PO/Gaz’ın en hassas olduğu ve Petrol Ofisi güvencesi ile garanti altına alınan hususlardır.
 
Yaygın İstasyon Ağı
1350’nin üzerinde satış noktası ile yaygın satış ağı
Türkiye’nin lider akaryakıt dağıtım şirketi olan Petrol Ofisi istasyonlarında satışa sunulan PO/Gaz, ülke çapında 1350’den fazla istasyonda satılmakta ve tüketicilerin kolaylıkla ulaşabileceği yaygınlığa sahip bir istasyon ağı ile hizmet vermektedir.
 
Araçta LPG Kullanmanın Üstünlükleri
Benzin kullanımına göre önemli ölçüde tasarruf sağlar, daha ekonomiktir.
Egzoz emisyon değerlerini önemli ölçüde düşürmektedir, doğa dostudur.
Daha az titreşimli motor özelliği nedeni ile daha sessizdir, kullanıcılar için daha konforludur.
Doğal temizliği nedeni ile daha az kurum ve daha az aşınma meydana gelirken, motorun ömrü uzar ve servis aralıkları artar.
Çift yakıt (Benzin ve LPG) nedeniyle, yüksek sürüş menziline sahiptir.
Hava ile daha iyi karışma sonucu, çok daha verimli bir yanma gerçekleşir. Hem daha uzun motor ömrü hem de yüksek performans sağlar.
Benzine göre daha temiz bir yakıt olan LPG, yüksek yanma özellikleri sebebi ile, daha iyi bir yanma sağlar motorda kurum oluşturmaz.
Oktan sayısı benzine göre daha yüksek oluğundan motor vuruntu oranı da daha düşüktür. Bu da motor ömrünü olumlu yönde etkiler.
Yangın anında LPG tankının yangına dayanma süresi diğer yakıt tanklarına göre çok daha uzundur.