TAŞIT TANIMA

 
Karamehmet Petrol - İnegöl  
 
En Gelişmiş Otomasyon Altyapısı
Şirket taşıtlarının Türkiye'nin en geniş istasyon ağına sahip PO istasyonları'nda herhangi bir ödeme yapmaksızın akaryakıt tüketimlerini istenilen limitler dahilinde ve En Gelişmiş Otomasyon Altyapısı sayesinde %100 kontrolünü sağlayan Filo Yönetim Sistemidir.
 
PO AutoMatic Filo Yönetimi ile tüm araçlarınız, Türkiye'nin her yerinden ücret ödemeden yakıt alıyor, tüm bilgiler kendiliğinden ekranınıza geliyor.
 
Araçlarınıza bir adet Taşıt Kimlik Ünitesi takılır. Aracınızın bilgilerini içeren bu ünite, akaryakıt dolum anında pompa ile haberleşerek araç bilgilerini PO Otomasyon sistemine aktaran bir ünitedir. Taşıt Kimlik Ünitesi monte edilmiş olan bir taşıtın, AutoMatic Sistemine sahip olan PO istasyonundaki pompadan akaryakıt alması ile sistem çalışmaya başlar. Pompa tabancasının taşıtın deposuna yerleştirilmesi ile haberleşme gerçekleşir. Taşıta ait bilgiler taşıt kimlik ünitesi ve depo anteni vasıtasıyla, İstasyon Kontrol Ünitesine aktarılır. İstasyon Kontrol Ünitesi'nden onay alınca, pompa çalışmaya başlar.
 
Dolum sonunda, doluma ait bilgiler (litre, birim fiyat, ürün cinsi, tarih, saat, taşıt plakası, kilometresi,vs..) İstasyon kontrol ünitesi hafızasına alınır ve tüm bu bilgileri içeren bir dolum fişi otomatik olarak yazıcı tarafından basılarak bilgi için sürücüye verilir. Bu bilgiler istasyonda bulunan bir bilgisayara aktarılır.
 
FATURALAMA 
  • PO müşteriye faturayı PTT/Kargo yolu ile, fatura görüntüsünü ve tüketim raporlarını e-mail ile gönderir.
  • Bilgisayara kaydedilen alışveriş bilgileri, tüm istasyonlardan on-line olarak Petrol Ofisi Genel Müdürlüğü’ne iletilir.
  • Petrol Ofisi faturanın aslını PTT/Kargo ile, Fatura görüntüsünü ve Fatura Detay Raporlarını da müşterinin belirlediği e-mail adreslerine her 15 günde bir gönderir.
  • Müşteri ödemesini, sisteme dahil olurken AutoMatic ödemelerinde kullanılmak üzere açtırdığı banka hesabına yapar. Son ödeme gününde banka hesabında fatura tutarına yeterli para / kredi olduğu sürece herhangi bir faiz alınmaz.

 

AUTOMATIC FILO YÖNETIMI

  • PO müşteriye faturayı PTT/Kargo yolu ile, fatura görüntüsünü ve tüketim raporlarını e-mail ile gönderir.
  • Aynı zamanda aynı bilgiler on-line olarak merkezi bilgi toplama bilgisayarına uydu hattı vasıtası ile gönderilir.
  • Müşterilere kendileri için tanımlanankullanıcı şifreleriyle araçlarının yakıt alımları on-line olarak 7/24 anlık takip edilebilir.