ACTIVE-3 TEKNOLOJİSİ NEDİR?

Active-3 Teknolojili Yeni V/Max

AKARYAKIT

ACTIVE-3 TEKNOLOJİLİ YAKITLAR TEMİZLER,KORUR,TASARRUF SAĞLAR
Petrol Ofisi'nden ACTIVE-3 teknolojili yeni yakıtlar
 
Türkiye’nin lider akaryakıt dağıtım şirketi Petrol Ofisi, Active-3 teknolojili yeni yakıtları geliştirdi. Kendi bünyesinde bugüne kadar geliştirilen bu ileri teknoloji, hem benzin hem dizel yakıtlarda kullanılmıştır.
 
Türkiye sınırları içerisindeki en büyük akaryakıt ve madeni yağ teknoloji merkezi POTEM ve uluslararası enerji piyasalarının güçlü tedarikçisi AFTON işbirliği ile geliştirilen Active-3 teknolojili yakıtlar, uluslararası bağımsız laboratuvarlarda test edilmiştir. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) tüm test sürecinde bulunmuş ve çıkan sonuçları onaylamıştır.
 
Motoru temizler ve korur...
Zaman içerisinde motorda biriken kurumlar enjektörleri tıkar, aracın randımanını düşürür ve yakıt tüketimini arttırır.Active-3 teknolojili yakıtlarımızın içeriğindeki deterjan etkisi sayesinde motorda, enjektörlerde, piston ve subap gibi akşamlarda oluşan tüm kurumlar temizlenir, düzenli kullanımda yeni kurum oluşumu engellenerek motorunuz korunur.
 
Tasarruf sağlar
Aracınızın motor ve aksamlarının temizlenmesi ile birlikte aracınızdan beklediğiniz maksimum performansı almış olursunuz. Tam randımanla çalışan motorunuz sayesinde ise yakıt tasarrufu sağlanır. Active-3 teknolojisi V/Max EuroDiesel, V/Max Kurşunsuz 95 Benzin,V/Pro EuroDiesel, yakıtlarımızın tamamında kullanılmaktadır.
 
Active-3 teknolojisi, formülündeki akıllı moleküller sayesinde;
- Motor aksamını tıkayan kurumları temizler
- İlk depodan itibaren motoru korur
- Yakıt tasarrufu sağlar
- Tüm benzin ve dizel araçlarda kullanılabilir
 
V/Max Kurşunsuz 95, V/Max EuroDiesel ve V/Pro EuroDiesel yakıtlarımız binek, ticari, ağır vasıta, motosiklet olmak üzere tüm araçlar için uygundur.
 
Eski veya yeni teknoloji farketmez V/Max EuroDiesel, V/Max Kurşunsuz 95 ve V/Pro EuroDiesel yakıtları hem yeni teknolojili, hem de eski teknolojili araçlarda kullanılabilir.
Katkısız yakıtlara göre test edilmiştir. Active-3 teknolojili yakıtlarımız katkısız yakıtlara göre test edilmiştir. Active-3 teknolojili yakıtlarımızın etkileri araç türü, yaşı, bakım durumu, sürüş şekli ve hava ve yol şartlarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.Gerçek yol testleri ile ölçümlenmiştir
 
Active-3 teknolojili yakıtlarımızın sağladığı tasarruf, faydaları 50.000 kilometreden fazla mesafede yapılan gerçek yol testleri ve Avrupa Sabit Çevrimi ile (European Stationary Cycle, ESC) şasi dinamometre testi ile ölçümlenmiştir.
 
Farklılaştırılmış ürünler ile ilgili açıklama:Farklılaştırılmış olsun ya da olmasın ülkemizde lisans sahiplerince piyasaya arz edilen akaryakıt türlerinin tamamı Avrupa Birliği Standartları’na ve EPDK tarafından belirlenen teknik düzenlemelere uygun olmak zorundadır. Bu kapsamda yakıt türüne göre hepsi araçlarda güvenle kullanılabilirler. Farklılaştırılmış ürünler ile diğerleri arasında kalite vb. düzenlenmiş özellikler bakımından otomobil, otobüs, kamyon, tır, traktör vb. araç türüne göre sınırlayıcı ayrımlar bulunmamaktadır.